Tipy na Silvestra – připravte nezapomenutelnou silvestrovskou párty

17. 12. 2023

Konec roku se nám nezadržitelně blíží. Týden po Štědrém dnu, po období plném klidu a odpočívání u televizních pohádek v teple domova, nastane naopak proměna – pořádné silvestrovské veselí, jeden z nejbouřlivějších dnů v roce.

Pokud Silvestra pořádáte pro rodinu, své známé, celou obec, město nebo jen pro penzion či hospodu, určitě se Vám bude hodit několik následujících doporučení, co pro tento typ akcí funguje. V naší zábavní agentuře jsme pro různé příležitosti pořádali během dvacetileté praxe silvestrovské párty nesčetněkrát, takže Vám umíme poradit.

Je jasné, že pro pořádání dobrého Silvestra je zapotřebí ohlídat si mnohem více aspektů, ale my se v dnešním článku zaměříme na to, co nám jde nejlépe – na to, jakými atrakcemi lidi bavit a celý silvestrovský večer jim tak zpříjemnit.

Zkušený moderátor, který bude provázat večerem

Silvestrovské veselí začíná nejčastěji od sedmé a osmé hodiny večerní a mělo by mít alespoň orientační a přibližný harmonogram, aby každý z účastníků věděl, na co se má těšit či naopak netěšit. 🙂 A hlavně aby náhodou u baru „nezaspal“ dvacátou čtvrtou hodinu, kdy se odpočítává konec roku.

Pokud si nebudete moci objednat moderátora, ujměte se této úlohy sami nebo tím pověřte někoho z Vašich přátel, kdo má zkušenosti s vystupováním veřejnosti a nebojí se mluvit. Je důležité mít na akci mluvčího, který dokáže přehledně a zábavnou formou provázet všechny účastníky párty konkrétním programem.

Živá kapela různého stylu (rock, country) + kvalitní ozvučení

Kvalitní audio technika je základem, pokud chcete, aby se účastníci na akci dobře bavili. Je klíčové zajistit, aby však hudba nebyla moc hlasitá, nebo aby se dala pohodlně a operativně ztlumovat a zesilovat – lidé si spolu také chtějí povídat a hudba nesmí vše přehlušit.

Pokud živá kapela není k mání nebo ji nepotřebujete, určitě nepodceňte alespoň dobrý výběr hudby z desky či z počítače. Pověřte zase nějakého svého blízkého „diskžokejem“ akce, aby bylo na playlistu vždy dostatečné množství písniček, mohlo se hrát na přání a podobně. Výběr hudby by měl být pestrý, po živějších rytmech musí přicházet po nějakém čase zklidnění ve formě odpočinkových – „ploužákových“ skladeb. Každý večírek hostí mnoho zamilovaných, takže je fér, aby si spolu mohli v klidu zatancovat.

Kromě moderátora a dobré hudby také popřemýšlejte o zařazení jednoho či několika zábavných bloků s akčním vystoupením. Na silvestra doporučujeme např. akrobatické bikery (BMX), tanečníky capoeiry, a další „akční“ a vzrušující podívanou.

Zábavné atrakce, které se nám osvědčily na silvestrovský večer i podobné typy zábav a párty:

Rodeo bizon – tato atrakce patří zaručeně k nejvíce oblíbeným na silvestrovských akcích. Perfektně se hodí do silvestrovské veselé atmosféry, protože pozorování svých kamarádů nebo blízkých, jak se „perou“ s rodeo býkem, je legrace k nezaplacení. Pokud účastníků silvestrovské párty není mnoho, můžete uspořádat soutěž pro všechny, kdo se na býkovi udrží nejdéle, nebo mohou soutěžit jen odvážlivci z řad dobrovolníků.

surf simulátor pronájem atrakcí

Mezi podobné atrakce jako rodeo býk patří surf simulátor – také prověří obratnost a šikovnost účastníků. Koordinovat pohyb při zvyšující se obtížnosti simulátoru není rozhodně jednoduché a všichni odvážlivci se tak pořádně zapotí! Místo surfařského prkna můžeme připevnit do simulátoru snowboard, což navodí lepší zimní atmosféru.

Do třetice k adrenalinovým atrakcím nemůžeme nezapočítat oblíbený armwrestling – stůl na páku. Své paže mohou zábavnou formou prověřit největší siláci večera, ale i dámy mohou vyzkoušet své schopnosti. Je lepší uspořádat tuto soutěž v co nejzábavnějším silvestrovském duchu, tzn. na konci ocenit nebo vyhlásit např. pořadí od posledního místa. 🙂

Fotokoutek s profesionálním fotografem pak zaručí, že povedená silvestrovská akce bude žít nejen ve vzpomínkách zúčastněných, ale i na „papíře“, tedy na fotografiích, které budou všem účastníkům akce dostupné (pomocí sdílení na facebooku, přes úschovnu a podobně). Pokud nechcete přímo dělat fotokoutek, zase je dobré, aby dobrovolník z akce, který má trochu slušnější fotoaparát, se takové role zhostil.

Foto káva – a co by to byl za večírek, kdyby na něm nebyla dobrá káva. Pochutnejte si na kávě nebo teplé čokoládě s vlastní fotografii či s logem společnosti na pěně díky našemu stránku Foto káva. Ideální pro silvestrovské firemní večírky.

Ohňostroje a pyrotechnika

Každá silvestrovská párty se zakončuje ohňostrojem

Je to jeden vůbec z nejdůležitějších bodů programů silvestrovské akce. Musí mít ohňostroj. 🙂 Není lepší pocit než po dobře stráveném večeru, slavnostním přípitku s kamarády, rodinou či známými jít zhlédnout atraktivní podívanou, která za noční tmy tak krásně vizuálně vyniká.

Je proto vhodné oslovit odborníky na návrh a odpal profesionálních ohňostrojů. Nejen, že vám zajistí komplexní servis (konzultace ohledně místa, ale také následný úklid po ohňostroji). Uspořádají perfektní světelnou show, která ozdobí jakýkoliv nejen silvestrovský den.

Po ohňostroji pak většinou probíhá volná zábava až do rána či do té doby, než večírek opustí poslední oslavenci. Vesměs po dvanácté zůstává ze zmiňovaných atrakcí jen hudba a fotograf, ale můžete si naopak naplánovat i program na ráno, na první den nového roku 2024.

Přejeme Vám nezapomenutelný zážitek při oslavách Nového roku!
Agentura Říha


Sdílejte tuto aktualitu na facebooku

S aktualitou Tipy na Silvestra – připravte nezapomenutelnou silvestrovskou párty souvisí:

Může vás zajímat

Dětská autoškola

Dětská autoškola

Které dítě by se nechtělo stát velkým řidičem? Zajistěte svému dítěti řidičskou výuku bezpečně! celá aktualita »

Sumo ring pro děti

Sumo ring pro děti

Dopřejte dětem, aby si vyzkoušeli, jaké je to být velkým sumo zápasníkem! V obleku vyšší váhové kategorie změří své síly se soupeřem! celá aktualita »

RC modely lodí (Speed Boats)

RC modely lodí (Speed Boats)

Ovládání jedinečných vysokorychlostních loděk značky Traxxas Spartan Vás pohltí. Tito rychlíci se dokáží pohybovat až 60 km/h a patří k tomu nejlepšímu, co lze na vodě prohnat. celá aktualita »

Dětské buginy s benzínovými motory 1ks

Dětské buginy s benzínovými motory 1ks

Zábava, kterou neodmítne žádné dítě! V bugině si děti vybijí svou touhu stát se velkými řidiči. celá aktualita »

Shoď ho!

Shoď ho!

Vyzkoušejte si adrenalinový zápas ve stylu agentky Žhavých výstřelů! Shoďte bidlem soupeře z vyvýšeného piedestalu! celá aktualita »